Bahçıvanlar için Kompost Bilimi Yayınlandı

 • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Bahçıvanlar için Kompost Bilimi - Besin Açısından Zengin Toprak için Basit Yöntemler Bu kitap kompostlamaya yeni bir açıdan bakıyor ve bu konudaki bazı efsaneleri çürütürken aynı zamanda süreçler ve pratik bilgiler hakkında sağlam bilgiler veriyor.

Kitap, geleneksel sıcak kompostlamanın yanı sıra soğuk kompostlama, daha küçük ticari kutularda kompostlama, vermikompostlama, Bokashi ve eko-enzimleri derinlemesine inceliyor. Hatta yeni elektronik kompostlayıcılara bile bakıyor - gerçekten birkaç saat içinde kompost yapıyorlar mı? Her yöntemin artılarını ve eksilerini analiz ediyor ve en iyi yöntemi seçmenize yardımcı oluyor.

Bahçıvanlar için Kompost Bilimi Yayınlandı

Doğru Kompostlama Yöntemi

Kitap Bahçıvanlar için Kompost Bilimi tüm kompostlama yöntemlerini karşılaştırır ve durumunuz için doğru yöntemi seçmenizi kolaylaştırır. Bazı kompostlama yöntemleri dış mekan için harikadır, diğerleri iç mekanda daha iyi çalışır. Bazılarını yapmak çaba gerektirir, bazılarını yapmak ise gerçekten kolaydır. Her yöntem tam bir artı ve eksi listesi ile sunulmaktadır.

Bazı Kompost Efsaneleri

Efsane #1: Çok zor.

Gerçek: Yapmak istediğiniz kadar basit veya karmaşıktır. Benim kes ve bırak yöntemimi takip edin ve aslında şu anda yaptığınızdan daha kolaydır. Diğer uçta çok ciddi olabilir ve mükemmel sıcak kompost yapabilirsiniz. Sürece ne kadar çaba harcamak istediğinize siz karar verin.

Efsane #2: Kompost yığınları kokar.

Gerçek: Sadece yanlış bir şey yaparsanız kokarlar. Kompostlama doğru yapıldığında çok hoş bir kokuya sahiptir ve yağmurdan sonra ormanda yürüyüş gibi kokar veya bokashi durumunda biraz turşu gibi kokar.

Efsane #3: Çok paraya mal olur.

Gerçek: Bunun için para harcayabilirsiniz, ancak ücretsiz olarak da kompost yapabilirsiniz. Kitap size ücretsiz kızaklar ve biraz tel kullanarak nasıl kompost kutuları yapacağınızı gösteriyor.

Efsane #4: Kompostlama kemirgenleri çeker.

Gerçek: Hayvanlar bahçede yaşar, bu nedenle bazı kemirgenler olabilir, ancak et ve süt ürünlerini komposttan uzak tutarsanız, kemirgenler nadiren sorun olur. Dışarıda kompost yaparsanız ayılar daha büyük bir sorun olabilir.

Efsane #5: Çok fazla yer kaplar.

Gerçek: Kullandığınız sisteme bağlı olarak biraz yer kaplar. Benim kes ve bırak yöntemim hiç yer kaplamaz. Solucan gübrelemesi iç mekanda yapılabilir. Bazı sistemler çok az yer kaplar.

Efsane #6: Açık bir bahçeye ihtiyacınız var.

Gerçek: Bir bahçeye ihtiyacınız yok. İç mekanlarda çeşitli kompostlama yöntemleri uygulanabilir.

Satın Alma Seçenekleri

Kitaptan Kompostlama Gerçekleri

Bu, kitaptaki bazı ilginç gerçeklerin sadece bir kısmı.

 • Solucan kalıntıları kompost değildir - ama zamanla olacaklardır.
 • Bokashi kompostlama bir kompostlama işlemi değildir ancak sera gazlarını önlemek için en iyi seçenek olabilir.
 • Çoğu durumda hastalıklı bitki materyalinin kompostlanmasında sakınca yoktur.
 • Çoğu kağıt kompostlanabilir, ancak bazılarından kaçınılmalıdır - hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenin.
 • Eğer doğru yaparsanız yabani otlar kompostlanabilir.

Daha Fazla Kompost Efsanesi

Bahçıvanlar için Kompost Bilimi ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi başka efsaneyi de incelemektedir.

 • Depolanan Kompost Bozulabilir
 • Kompost Çayı Toprağa Mikrop Katıyor
 • Mantar Kompostu Tuz İçerir
 • Solucan Gübresi Sızıntı Suyu Zehirlidir
 • Solucanlara Narenciye Yedirmeyin
 • Yaprak Malçlama Toprağa Zarar Verir
 • Bazı Plastikler Birleştirilebilir
 • Kahverengi ve Yeşillerin Oranı Çalışıyor
 • Tuz Toprak Mikroplarını Öldürür

Kompostlama Üzerine En Kapsamlı Kitap

Satın Alma Seçenekleri

Bahçıvanlar için Kompost Bilimi Tüm kompostlama biçimlerini inceleyen ve bilimsel bir bakış açısıyla karşılaştıran tek kompostlama kitabıdır. Kompostlamanın tek bir doğru yolu yoktur, ancak kitap seçeneklerinizi anlamanıza ve durumunuz için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bahçıvanlar için Bilim Serisi

Bu kitabın Bahçıvanlar için Bilim serisinin bir parçası olduğunu fark etmiş olabilirsiniz - ve daha fazlası da gelecek.

Bahçıvanlar için Toprak Bilimi

Satın Alma Seçenekleri

Bahçıvanlar için Bitki Bilimi

Satın Alma Seçenekleri

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.