Kare Ayak Bahçeciliği

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Kare ayaklı bahçecilik fikri son birkaç yıldır popüler hale geldi ve bu bahçecilik tekniğinin altında yatan bazı kavramlar mantıklı.

Geçenlerde bir endüstri bahçeciliği fuarındaydım ve kare ayaklı bahçecilik için plastik bir kutu gördüm. Gülmeye başladım. Ne kadar aptalca bir fikir!!!

Kare ayak bahçe kutusu

Kare Ayak Bahçeciliği

Kare ayak bahçeciliğinin tadını çıkarmak için tek yapmanız gereken, bahçe yatağınızı 'hayali' 1 ayak karelere bölmektir. Daha sonra her bir ayak kare alana doğru sayıda tohum veya bitki ekersiniz. Kare bir kutuya ihtiyacınız yok. Yüzeyi hassas ayak kare bölümlere ayırmak için küçük plastik şeritlere ihtiyacınız yok.

Bitki köklerinin küçük plastik şeritlerinin altında büyüyecek olması muhtemelen bu ürünün üreticilerini şaşırtacaktır!

Bu tür bahçecilik için 'plastik' bir kutuya ihtiyacınız yoktur. Yükseltilmiş bir yatak istiyorsanız, 2 x 8 ahşap tahtaları birbirine vurmanız yeterlidir.

Bu ürünle ilgili gerçekten üzücü olan şey, bahçıvanın muhtemelen taze ürünlere ve organik olarak yetiştirilen gıdalara inandığı için sebze yetiştiriyor olması ve üreticinin onlardan plastik bir kutu üreterek çevresel bir sorun yaratmalarını istemesidir. Plastik çevre için iyi değildir, kompost yapmaz ve çoğu plastik kimyasalları çevredeki alana, yani sebzelerinize sızdırır.

İhtiyacınız olmayan bir ürünü almayın ve daha da önemlisi, plastik versiyonunu almayın!

Referanslar:

1) Fotoğraf Kaynağı: Everyday food Storage

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.