Mısır Unu Sümüklü Böcek ve Salyangozları Öldürür mü?

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

İddiaya göre sümüklü böcekler ve salyangozlar mısır ununa çekiliyor ve yedikten sonra mısır unu genleşerek onları öldürüyor. Sümüklü böceklerden kurtulmak için ne kadar basit bir organik yöntem, ama işe yarıyor mu?

Mısır Unu Sümüklü Böcek ve Salyangozları Öldürür mü?

Sümüklüböcekler Mısır Unu Yer mi?

Evet, malı seviyor gibiler.

Mısır Unu Onları Öldürür mü?

Aslında salyangozları yemeden önce toksik maddelerden arındırmak için genellikle mısır unu verilir. Bu işlemin işe yaraması için canlı ve sağlıklı kalmaları gerekir.

Salyangozların patlaması fikrinin nereden geldiği belli değil, ancak karıncalar ve kulağakaçanlar da dahil olmak üzere birçok farklı haşere için yaygın bir inanıştır. Bir şey yedikten sonra patlayan tek bir haşere bilmiyorum. Kuru malzemenin ıslandığında genleşmesi, bir hayvanın sindirim sisteminin bunu kaldıramayacağı anlamına gelmez.

Mısır Gluten Unu

Mısır ununu mısır glüteni unu ile karıştırmayın. Mısır unu marketlerde satılan sarı granül malzemedir ve mısır glüteni unu nalburda çimleri beslemek ve tohum çimlenmesini önlemek için satılır.

Sümüklü Böcek ve Salyangozlardan Kurtulma

Salyangozlardan kurtulmak için her türlü yöntem vardır ve bunlardan birkaçını inceledim:

  • Yumurta Kabukları Sümüklü Böcekleri Kontrol Eder - Gerçekten İşe Yarıyorlar mı?
  • Kahve Telvesi ile Sümüklü Böceklerden Kurtulmak
  • Bira ile Sümüklü Böceklerden Nasıl Kurtulunur
  • Bakır ile Sümüklü Böceklerden Nasıl Kurtulunur
  • Diyatomlu Toprak ile Sümüklü Böceklerden Nasıl Kurtulunur

Referanslar:

  1. Fotoğraf kaynağı; madame.furie

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.