Orkide Medya - Beyaz Torbalarda Gizli Zırvalar

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Orkide yetiştirmek, bitki fiyatlarının düşmesi ve insanların bitkileri nasıl yetiştireceklerini öğrenmeye başlamasıyla popüler hale gelmiştir. Orkidelerin iyi gelişmesi için düzenli olarak iyi havadar bir ortamda saksılarının değiştirilmesi gerekir.

Son yıllarda, ticari saksı karışımı tedarikçileri şeffaf poşetlerden beyaz poşetlere geçtiler. Bunu yapmanın muhtemelen bazı iyi finansal nedenleri var, ancak aynı zamanda bir soruna da neden oluyor; ne satın aldığınızı göremiyorsunuz. Normal toprak için bu çok fazla sorun değil, ancak orkide ortamı için büyük bir endişe kaynağı.

Orkide yetiştirmek için uygun olmayan Miracle-Gro Orkide ortamı

Birisi az önce Miracle-Gro, orkide ortamı satın aldıklarında aldıkları malzemenin resmini paylaştı. Toprak kıvamındaydı, bu da orkide yetiştirmek için korkunç bir şey çünkü çok ıslak kalıyor ve kökleri hızla çürütüyor, bitkiyi öldürüyor. Bu malzeme ev bitkileri için uygundur ancak çoğu orkide için uygun değildir.

Tarihsel olarak, orkideler ağaç kabuğu parçalarında yetiştirilirdi, ancak bunları Kuzey Amerika'da elde etmek neredeyse imkansızdır ve eğer Şu anda ben de dahil olmak üzere orkide uzmanları tarafından kullanılan en yaygın ortam, hindistan cevizi cipsi olarak da adlandırılan hindistan cevizi parçalarıdır. Bunlar en az 1/4 inç hindistan cevizi kabuğu parçalarıdır. Saksıya başka bir şey eklemenize gerek yoktur.

Hindistan cevizi parçaları genellikle sıkıştırılmış tuğlalar halinde satılır ve torbalar açıldığında boyutlarının en az iki katına kadar genişler. Orkide yetiştirmek için daha ince hindistan cevizi liflerini satın almayın. Lee Valley bunlardan biri olmak üzere yalnızca birkaç mağaza bu ürünü satmaktadır, ancak genellikle orkide gösterilerinden ve orkide topluluğu toplantılarından satın alabilirsiniz.

Ürüne çok aşina değilseniz, düz beyaz torbalarda gelen herhangi bir orkide medyası almamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Hindistan cevizi kabuğu cipsleri, genişletildikten sonra, Vgrove Inc'den

Orkide yetiştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yazılara bir göz atın:

Orkide Saksı Değiştirme

Orkidelerin Doğru Şekilde Sulanması

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.