Sahte Orkideler - Çirkin Beyaz Orkideler Mavi, Turuncu ve Hatta Yeşil Olanlara Nasıl Dönüştürülür?

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Orkideler satın alabileceğiniz en güzel çiçekli ev bitkilerinden biridir ve yine de bazı insanlara göre yeterince iyi değildir. Ticari yetiştiriciler onlara daha da fazla renk katmanın bir yolunu buldular, böylece mavi, turuncu ve hatta yeşil orkidelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Nasıl yapılıyor ve renk ne kadar dayanıyor?

Mavi Orkideler - Gerçek mi Yoksa Boyalı mı?

Mavi Orkideler Gerçek Değildir

Vanda orkideleri neredeyse mavidir, ancak gerçekte mavimsi mor renktedirler. Orkidelerde gerçek mavi renk mevcut değildir. Yukarıda resmedilen mavi orkide boyanmıştır.

Boyalı dendrobium orkidesi

Bence bu boya işi oldukça sahte görünüyor. Renkler gerçek görünmüyor ve renk dağılımı eşit değil. Şahsen, düz beyaz phal'den daha çirkinler.

Mavi Dendrobium Orkideleri

Phalaenopsis en yaygın boyanan orkidedir ancak Dendrobium da özellikle düğün buketleri olarak popülerdir. Bunlar için yetiştiriciler, orkideye oldukça hoş bir iki tonlu görünüm veren, taç yaprak uçlarında ve dudakta mor ile kısmen beyaz olan bir çiçek kullanırlar.

Boyalı Orkideler Yasadışı mı?

Piyasada daha az boyalı orkide olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Görünüşe göre Hollanda'da birkaç büyük tedarikçi arasında arzı etkileyebilecek bazı davalar var. Anlaşmazlık bir orkide boyama tekniğinin patenti ile ilgili.

Mavi Orkideler Nasıl Yapılır?

Boyalı phalaenopsis orkideleri

Çiçek sapı büyürken, çiçek sapına bir gıda boyası enjekte edilir. Su sapta yükseldikçe, boyayı da beraberinde çiçeklere götürür. 24 saat içinde çiçeklerdeki boyayı görebilirsiniz.

Bu genellikle, mavinin iyi görünmesi için çiçekte çok az pigment bulunan beyaz orkideler üzerinde yapılır.

Her renk boya kullanılabilir. Sağdaki resimde boyanmış turuncu ve yeşil orkideleri görebilirsiniz.

Mavi Orkideler Ne Kadar Dayanır?

Orkide üzerindeki mavi çiçekler, çiçekler dökülene kadar sürecektir. Boyama işleminden sonra gelişen yeni çiçekler orijinal renge - muhtemelen beyaza - geri dönecektir.

Orkideler Nasıl Yeniden Çiçek Açar?

Mavi Orkidelerin Bakımı

Bu orkideler ile normal orkideler arasında gerçek bir fark yoktur, bu nedenle onlara tamamen aynı bakımı verin. Onları normal orkideler gibi sulayın.

Alt Çizgi

Dünyanın boyalı orkidelere gerçekten ihtiyacı var mı? Orkidelerin zaten binlerce renk kombinasyonu var - bunların cazibesini göremiyorum.

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.