Gökkuşağı Domatesleri ve Diğer Sahte Meyve & Sebze Tohumları

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Tohum almaya başlamanın neredeyse zamanı geldi ve her türden alışılmadık tohum bulmak çok kolay. Aşağıda gösterilen gökkuşağı domatesleri çok popüler, ama ne tür domatesler üretiyorlar?

Mavi çilekler ve mor balkabaklarına ne dersiniz - kulağa çok lezzetli geliyorlar. Benim asıl ilgimi çeken yeni vegan burger ağacı tohumu.

Gökkuşağı Domatesleri ve Diğer Sahte Sebze Tohumları, fotoğraf kaynağı: Family Resale Store

Gökkuşağı Domatesleri

Gökkuşağı Domatesleri ve Diğer Sahte Sebze Tohumları

Gökkuşağı domates tohumundan yetiştirildi

İnsanların bunlara kanmasına inanmak zor. Kaç bitki aynı bitki üzerinde farklı renklerde meyve üretir? Bildiğim kadarıyla hiçbiri.

Ama bu tohumlar eğlenceli görünüyor ve bazı bahçıvanlar bunları denedi. Konuştuklarımın hepsi resimde görüldüğü gibi kırmızı domatesler aldı.

Gökkuşağı Karışımları

Farklı çeşitlerin karışımı olan bazı gökkuşağı karışımları vardır. Heirloom Rainbow Blend Domates, siyah, pembe, kırmızı veya sarı Brandywine, Cherokee Purple, Green Zebra, White Wonder ve Orange Nebraska Wedding içerir. Bunlar sahte değildir, ancak her bitkide sadece bir renk meyve olacaktır.

Heirloom Rainbow Blend Domates sahte değildir, fotoğraf kaynağı: Home Depot

Mavi Çilekler

1998 yılında yapılan bir araştırmada GDO'lu bir çilek üretilmiş, Kutup pisi balığından alınan antifriz geni çileğe eklenmiş ve bunun sonucunda mavi çilekler elde edilmiştir.

Mavi çilekler - sahte, fotoğraf kaynağı: Ebay

Sahte gökkuşağı çileği, fotoğraf kaynağı: Banggood

Birçok efsane bazı gerçeklere dayanır ve bu durumda GDO'lu çilek gerçekten üretildi. Ancak mavi değildi, bu da yaratıcı bir grafik sanatçısının bazı harika yazılımlarla - aslında bugünlerde neredeyse herkes bu renklendirmeyi yapabiliyor.

Mavi çilek diye bir şey yoktur ve siz sormadan söyleyeyim, siyah ya da muhteşem gökkuşağı çilekleri de yoktur.

Herhangi bir türde sahte tohum arıyorsanız - Ebay biraz para kaybetmek için harika bir yerdir.

Sahte Balkabakları

Sonbahar biraz sıkıcı olabilir - tüm o kırmızılar ve turuncular. Neden mavi, mor ve sarı ile işleri renklendirmiyorsunuz?

Bu resmi gerçekten beğendim. Reklama biraz inandırıcılık katmak için gerçek bir balkabağı eklemişler, ancak resme yakından bakarsanız, diğerlerinin hepsinin sahte arka planları varmış veya arka planları yokmuş gibi görünüyor, ki bu da photoshop yapmaktan daha kolay.

Sahte balkabakları, fotoğraf kaynağı: Fake Botanicals

Sahte Wasabi Tohumları

Tohumdan wasabi yetiştirmeyi hiç düşünmedim ama sanırım buna ilgi var yoksa insanlar sahtesini yapmazdı. Aslında bu doğru değil. Binlerce farklı nadir tohum satın alabilirsiniz ama elde ettiğiniz tek şey çöp.

Bu tohumlar çok küçük ve yanlış renktedir. "Wasabi tohumları normalde 5-8 mm çapında, siyah veya koyu kahverengi renktedir ve tohum kaplamasında hafif buruşukluk vardır."

Bu pakette iki tür tohum vardı, muhtemelen hardal ve yabani ot tohumu.

Sahte wasabi tohumu, fotoğraf kaynağı: World of Wasabi

Sahte Dev Çilekler

Çilekler gittikçe büyüyor, ancak satılan tohumların bazıları saçma sapan sahteler.

Aşağıdaki resim biraz abartılı ama internette başka birçok abartılı resim var. Bunun başlığını beğendim: "Sütlü Çilek bonsai Süper Dev çilek bitkisi Meyve GDO'suz Çok Tatlı Sulu". Tamam, Çince'den çeviri (AliExpress Çinli bir şirket) pek iyi değil ama hem dev hem de bonsai nasıl olabilir? En azından GDO'lu değil.

Sahte dev çilekler, fotoğraf kaynağı: AliExpress

Bir Armut Buda

Olarak satılır " Sapodilla Solanum, armut Buda "Tohumlar... Armut ne sapodilla ne de solanum (domates) değildir, ama o kadar sevimlidirler ki insanlar onları satın alır. 8 yıl tohumun meyve vermesini bekledikten sonra hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

Bunlar muhtemelen bir kalıpta yetiştirilmiş ve rengine bakılırsa Asya armutları olabilir.

Sahte bir Buda armudu, fotoğraf kaynağı: Fake Botanicals

Sahte Resim Çekilişi

Gerçek bir resmi sahtesinden nasıl ayırt edebilirsiniz? Renklere yakından bakın. Eğer hepsi tek renk ise sahtedir. Doğada meyveler asla tek renk değildir. Her meyvede farklı renk tonları görürsünüz - ancak bunu yazılımda taklit etmek çok daha zordur, yine de yapılabilir.

Sahte Vegan Burger Ağacı

Sahte Vegan Burger Ağacı, fotoğraf kaynağı: Test Out

Tohumlar Garden Fundamentals'tan paket başına sadece 10 dolara temin edilebilir, bu da yüzlerce sahte burger yetiştirmeye yeter.

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.