Ravent Efsaneleri

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Ravent, yetiştirmesi en kolay şeylerden biri olan harika bir sebzedir. Çiçek saplarının başını keserim, talaşla malçlarım ve bitkinin 10 yıldır gördüğü tek bakım budur. Her yıl ürün verir. Ancak bahçıvanlar işleri daha karmaşık hale getirme ihtiyacı duyarlar ve çok sayıda ravent efsanesi gelişmiştir.

Zorlanmış ravent özellikle tatlıdır - bu bir ravent efsanesi mi?

Ravent Efsanesi - Oksalik Asit Ölümcüldür

Yüksek oranda oksalik asit içerdiği için ravent yapraklarını yememeniz gerektiği iyi bilinir. Gerçekten mi? Havuç ve turpta da aynı miktarda oksalik asit olduğunu ve ıspanakta iki kat daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Bu ravent efsanesini Ravent Yapraklarındaki Oksalik Asit Size Zarar Verir mi? .

Ravent - Meyve mi Sebze mi?

Botanik olarak ravent bir sebzedir ancak ABD'de meyve olarak sınıflandırılır.

Dondurulmuş Ravent Yemeyin

Bahçedeki ravent bitkisi dona maruz kaldığında gevşer. Bazı insanlar donun bitkinin oksalik asidi yapraklardan saplara taşımasına neden olduğuna ve bu sapların artık toksik düzeyde oksalik asit içerdiğine inanmaktadır.

Don nedeniyle oksalik asidin bitkinin bir bölümünden diğerine taşındığına dair herhangi bir kanıt bulamadım. Yapraklardaki oksalik asit seviyeleri toksik olmadığından (yukarıdaki efsaneye bakın) bu gerçekten bir endişe kaynağı değildir.

Hafif don dokunuşları bitkiye zarar vermez ve saplar hasat edilebilir. Şiddetli don yaprakları ve sapları lapa haline getirecek ve onları yemek istemeyeceksiniz. Bunlar çekilmeli ve kompostlanmalıdır. Yeni büyüme yemek için iyidir.

Ravent Sapları Yazın Zehirli Hale Geliyor

Ravent sapları ilkbaharda ve yaz başında hasat edilirse en iyisidir, ancak yaz sonunda toksik veya zehirli hale gelmezler. Tüm yaz boyunca yenebilirler.

Onları yazın yememek için iki iyi neden vardır.

  1. Yaz sonunda odunlaşma eğilimindedirler ve tatları o kadar iyi değildir.
  2. İlkbaharda çok fazla sap hasat ederseniz, bitkinin gelecek yılki mahsul için yiyecek yetiştirmek üzere bazı yapraklara ihtiyacı vardır. Sürekli hasat sonunda bitkiyi öldürecektir.

Ravent Yaprakları Kompost Yapılmamalıdır

Bu efsane, çok fazla oksalik asidin toksik olabileceği ve kimin toksik kompost istediği fikriyle ilgilidir. Oksalik asit diğer bitkiler tarafından kolayca emilmez, bu nedenle kompostta olsa bile diğer bitkilere zarar vermez veya yiyebileceğiniz yiyeceklere aktarılmaz.

Oksalik asit de kompostlama işlemi sırasında parçalanacaktır. Toprağa eklendikten sonra ayrışmaya devam eder ve toprakta birikmez.

Bu yaprakları kompost yapın veya harika bir malç olarak doğrudan yere serpin.

Yeşil Saplar Yenmemelidir

Yeşil saplarda yanlış bir şey yoktur - yenmeleri iyidir. Sap rengi hem çevresel koşullardan hem de genetikten etkilenir ve genetik en önemli rolü oynar.

Kırmızı Saplar Yeşil Olanlardan Daha Tatlıdır

Kimden Ravent Özeti "Koyu kırmızı yaprak sapı tüketiciler arasında daha popülerdir, ancak bu bitkilere genellikle zayıf büyüme ve verim eşlik eder. Yeşil çeşitler genellikle çok daha verimlidir. Tüketiciler ayrıca genellikle kırmızı saplı raventin diğer renklerden daha tatlı olduğunu varsayarlar, ancak renk ve tatlılık mutlaka ilişkili değildir. Victoria Muhtemelen en yeşil çeşit olan bu çeşit, çok tatlı saplar üretebilir."

Zorlanmış ravent normal raventten daha tatlıdır. Zorlama, yeni büyümenin ışıksız gerçekleşmesi için bitkinin ilkbaharda örtüldüğü bir işlemdir. Yukarıdaki resim, bazı zorlanmış saplar üretmek için bitkinin bir kısmının üzerine yerleştirilen bir kabı göstermektedir.

Ravent Yaprağı Pestisiti

Ravent yapraklarından yapılan doğal bir böcek ilacının kullanımı sıklıkla teşvik edilmektedir. Yaprakları 20 dakika boyunca bir miktar suda kaynatın, soğutun, birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin ve her türlü böcek ve mantar hastalığını öldürecek bir spreyiniz olsun.

Bir sitede şu uyarı yer almaktadır: "do değil Bu böcek ilacını yenilebilir ürünlerde kullanın. İyi bir yıkama zehiri giderse de, test etmenizi tavsiye etmem. Ve bir hatırlatma değil Püskürttüğünüz bitkileri yalayabilecek veya çiğneyebilecek köpekleriniz varsa kullanmak için."

Sanırım yazar kediler konusunda o kadar endişeli değil?

Az miktarda ravent yaprağı yiyebildiğiniz için yenilebilir ürünlere püskürtülmemesi için bir neden göremiyorum.

Bu iddiayı destekleyen bir kanıt bulamadım; dürüst olmak gerekirse çok fazla bakmadım. Böcekler ravent yapraklarını yerler ve yaprakları kaynatmak, homeopatik bir çözelti üreterek mevcut kimyasalların sadece küçük bir miktarını çıkaracaktır. Su çok iyi bir böcek ilacı değildir! Eğer katılmıyorsanız, bana işe yaradığına dair bilimsel bir kanıt getirin.

Eğlenceli Bilgiler

Ravent hakkında daha fazla eğlenceli bilgi için bu bağlantıyı deneyin.

Referanslar:

  1. Zehirli Bahçe - Ravent; //www.thepoisongarden.co.uk/atoz/rheum_x_hybridum.htm
  2. The Rhubarb Compendium; //www.rhubarbinfo.com/content/rhubarb-varieties
  3. Fotoğraf kaynağı; Fluffymuppet

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.