Bitkiler için B1 Vitamini

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

B1 vitamini, tüm bitkilerin özellikle ekimden sonra daha büyük büyümesini sağlayan mucize ilaçtır. Birkaç farklı gübre ve bitki katkı maddesine eklenir. Tahmin edin ne oldu - işe yaramıyor.

Bitkiler için b1 vitamini

Fotoğraf Kaynağı: Çiftçi Fred Rant

Bu efsanenin tarihi oldukça ilginçtir ve burada ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. 1930'da bir bilim adamı B1 vitamininin laboratuvardaki bir petri kabında kök büyümesini uyardığını fark etti. Birkaç test daha yapıldı ve insanlar bunun dilimlenmiş ekmekten sonraki en harika şey olduğuna ikna olmaya başladı. 1939'da Better Homes and Gardens, B1 vitamininin devasa gül çiçekleri ve dev nergislerle sonuçlandığını gösteren bir rapor yayınladıEfsane kendi kendine ortaya çıktı ve beslendi; ne de olsa Better Homes and Gardens doğru olduğunu söylüyorsa, kesinlikle doğrudur!

1942 yılına gelindiğinde, çalışmanın ilk yazarı bile B1 vitamininin bitki büyümesi üzerinde olumlu bir etkisi olmadığını kabul etmiş ve şöyle demiştir: "Bununla birlikte, sağlam büyüyen bitkilere B1 vitamini ilavesinin bahçecilik veya tarım uygulamalarında önemli veya yararlı bir yeri olmadığı artık kesindir." Ancak artık çok geçti. Halk işe yaradığını biliyordu ve üreticiler peynir ekmek gibi satıyordu.

Bilim dünyası 70 yılı aşkın bir süredir işe yaramadığını bilmesine rağmen, ürünler bugün hala bunu içermektedir.

Kandırılmayın.

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.