Biyodinamik Biberleme Böcekleri, Hayvanları ve Yabani Otları Kontrol Eder

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Biyodinamik bahçeciliği/tarımı hiç araştırmamıştım ama gübrenin inek boynuzlarında yaşlandırılmasıyla elde edilen sihri biliyordum. Facebook Grubumuz Garden Fundamentals'da yakın zamanda yayınlanan bir gönderide "biberleme" ile tanıştım ve daha yakından bakmam gerekti. Eğer bu şey işe yararsa, bahçedeki hemen hemen her haşere sorunu için bir çare olabilir.

Biyodinamik Biberleme Böcekleri, Hayvanları ve Yabani Otları Kontrol Eder

Biyodinamik Biberleme Nedir?

Birinci adım, kontrol etmeye çalıştığınız zararlıyı belirlemektir. Çekirgeler, Japon böcekleri, sincaplar, sümüklü böcekler ve hatta yabani otlar olabilir. Acaba kötü komşular üzerinde işe yarar mı?

İkinci adım, haşereden biraz toplayın. Böcekler gibi küçük şeyler için birkaç taneye ihtiyacınız vardır - tam sayı belirtilmemiştir. Sincap gibi büyük haşereler için bir tane yeterlidir ve yabani otlar için bir avuç tohum toplayın.

Üçüncü adım, kül elde edene kadar malzemeyi yakın. Soba üzerinde de yapılabilir, ancak en iyisi odun ateşidir.

Dördüncü adım, külleri korumaya çalıştığınız alanın üzerine yayın. Mevcut haşereler alanı terk edecek ve yeni potansiyel haşereler alana girmeyecektir. Bu arada, kül "biber" olarak adlandırılır, biber meyvesi ile karıştırılmamalıdır.

Bir diğer önemli nokta; bu işlem en iyi Venüs Akrep burcundayken yapılırsa işe yarar.

Venüs Akrep burcunda

"Venüs Akrep burcunda" ne anlama geliyor? Bu, yılın belirli bir zamanına yapılan astrolojik bir göndermedir. Biyodinamiğin büyük bir kısmı ay, diğer gök cisimleri ve hatta yıldız takımyıldızları tarafından kontrol edilir. Bunun nedeni açık değildir veya açıklanmamıştır.

Biberleme için orijinal talimatlar biyodinamik tarımın babası Rudolf Steiner'den gelmiştir. Ne yazık ki Rudolf, Venüs Akrep burcunda derken ne demek istediğini hiçbir zaman açıklamamıştır ve sanırım öğrencilerinden hiçbiri de ondan bunu açıklamasını istememiştir. Bunun ne anlama geldiğine dair derinlemesine bir tartışmayı burada okuyabilirsiniz, ancak sonuç şu ki kimse gerçekten bilmiyor.

Bu düşündüğünüz kadar büyük bir sorun değildir, çünkü bu süreç o kadar güçlüdür ki yanlış zamanda yapsanız bile işe yarar!

Biberlerle Yabani Otlarla Mücadele

Rudolf Steiner yabani otlarla mücadele üzerine verdiği derslerden birinde şöyle diyordu: "Belirli bir yılda yabani otların yaygınlaştığını görüyorsunuz. Bu gerçeği kabul etmelisiniz. Telaşa kapılmayın; kendinize şunu söyleyin: Şimdi bir şeyler yapılmalı. Şimdi söz konusu yabani ottan birkaç tohum toplayın. Çünkü tohumda az önce bahsettiğim güç son doruk noktasına ulaşmıştır. Şimdi bir alev yakın - basit bir odunAteş en iyisidir - ve tohumları yakın. Ortaya çıkan tüm külü dikkatlice toplayın. Nispeten az kül elde edersiniz, ancak bu önemli değildir. Tam anlamıyla, tohumlarının ateşten geçmesine ve küle dönüşmesine izin vererek bu şekilde muamele edilen bitkiler için, külde Ay kuvvetlerini çekmek için geliştirilen kuvvetin tam tersi bir kuvveti yoğunlaştırmış olacaksınız. Şimdi az miktarda maddeyi kullanınBu şekilde çeşitli yabani otlardan hazırladığınız otları tarlalarınıza serpiştirin. Bunu yaparken özel bir özen göstermenize gerek yoktur, çünkü bu şeyler geniş bir çevrede çalışır. Daha ikinci yılda, bu şekilde tedavi ettiğiniz yabani ot türünün çok daha az olduğunu göreceksiniz. Artık o kadar yaygın bir şekilde büyümüyor. Dahası, Doğadaki birçok şey dört yıllık bir döngüye tabidir, dördüncü yıldan sonraYıllar geçtikçe göreceksiniz ki, biber serpmeye devam ederseniz, söz konusu tarlada yabani otun varlığı sona erecektir."

Geniş bir alanı kontrol etmek için çok az küle ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bu tamamen şarlatanlık olduğunu bildiğimiz homeopatik tıbba çok benziyor.

"Ay kuvvetlerini çekerken geliştirdiğiniz kuvvetin tam tersi bir kuvveti külde yoğunlaştırmış olacaksınız." - Sanırım kül yerçekimi karşıtı kuvvetler geliştiriyor? Buna inanmak zor, ancak bu kuvvetlerin "zararlıya özgü" olduğunu anlamak daha da zor. Örneğin, bir karahindiba tohumu karahindiba karşıtı kuvvetler içeren kül üretirken, gut otu gut otu karşıtı kül üretecektir.güçler.

Karahindiba karşıtı biber - "biberi uzat" deyimine yeni bir anlam kazandırır

Biberleme Yabani Otlarda İşe Yarar mı?

İnanamadım ama bunu test eden bilimsel bir çalışma buldum. İşe yaramadı!

Bahçenizdeki Tavşanları Kontrol Edin

Yeni Zelanda'nın en iyi gazetecisi olduğunu iddia eden New Zealand Herald'ın bir haberi vardı, Tavşanlarla Savaşmak İçin Biyodinamik 'Biberleme' Makale şöyle devam ediyor: "İlçedeki tavşan istilasının ülke çapında haber olmasının ardından Waitaki Bölgesi meclis üyesi Jan Wheeler, Rudolf Steiner'den esinlenen tarım yaklaşımı olan biyodinamik tarım konusunda yaşam boyu deneyime sahip Coromandel'li bir adamla (Peter Bacchus) temasa geçti." Kasaba biberleme yöntemini denemeyi kabul etti.

Kentsel alanlarda tavşanları vuramayan ya da zehirleyemeyen Wheeler, alternatif teknikler konusunda "açık fikirli" olduğunu söyledi. Yani tavşanları vurmak ya da zehirlemek sorun değil ama onları yakıp kül etmek sorun değil mi?

İşe yaradı mı? Wheeler iyimserdi ve şöyle dedi, " Sanırım bir değişiklik oldu "İyi ki düzgün kontroller kullanmışlar ve işe yarayıp yaramadığını anlamak için ölçümler yapmışlar!!!

Bence makalenin başlığı şöyle değiştirilmeli: " Hasenpfeffer Tavşan Sorununu Çözdü "

Moeraki'den Mark Brady, tavşan derilerinin küllerini içeren "toz "un bir kısmını gösteriyor. Fotoğraf: Hamish MacLean

Peppering Possums

Possumlar Yeni Zelanda'nın bazı bölgelerinde önemli bir çevre zararlısıdır ve araştırmacılar biyodinamik biberlemeyi possumlar üzerinde test etmişlerdir.

Ayrıca biyodinamik savunucuları Gary Blake ve Peter Bacchus'un keseli sıçanları ortadan kaldırmak için yaptıkları ikinci bir teste de atıfta bulundum. Keseli sıçan külü ve taş ocağı tozunun (yoksa peri tozu muydu?) seyreltilmiş bir karışımını kullandılar, ancak ne yazık ki onlar için keseli sıçan nüfusu azalmak yerine arttı.

Peter Bacchus aynı zamanda Waitaki Bölge Konseyi'ni tavşanları kontrol etmek için biberleme kullanmaya ikna eden uzmandı. Bir eğilim seziyorum.

Biyodinamik İşe Yarıyor mu?

Vicki Hyde, keseli sıçan biberleme araştırma projesini izleyen kişilerden biriydi ve şunları söyledi: "Biyodinamik iddiaların titiz bilimsel testleri çok az yapılmıştır. Biyodinamik metinler 1920-40'larda yapılan testlere atıfta bulunsa da, bunlardan çok azı bilimsel bir şekilde yapılmıştır. Biyodinamik iddiaları destekleyen kanıtların büyük bir kısmı anekdot niteliğindedir.meraklıları ne kadar iyi yaptıklarından bahsederler. Bir iddiada bulunabilecek insanları bulmak çok kolaydır, çoğu zaman içtenlikle, ancak bu onları haklı yapmaz. Sonuçta, milyonlarca insan bir zamanlar Dünya'nın düz olduğuna inanıyordu (ve bazıları hala inanıyor).

Biyodinamiği test eden bilimsel bir araştırma bulursanız, lütfen yorumlara bir bağlantı ekleyin, ben de inceleyeyim.

Ne düşünüyorum? İnsanlar sistemlerinin nasıl çalıştığını açıklamak için bir sürü zırva kullandıklarında - bunun saçmalık olduğunu biliyorum!

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.