Bahçede Karıncalardan Doğal Yollarla Nasıl Kurtulunur?

 • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Bazı bahçıvanlar karıncalardan nefret ediyor olmalılar çünkü sürekli olarak bahçede onlardan kurtulmanın doğal yollarından bahsediyorlar. Sümüklü böcekler veya yabani otlar gibi şeyler için ev ilaçlarının popüler olduğunu düşünüyorsanız, karıncalardan doğal yollarla kurtulmak için mevcut çözümlerin sayısı ile kıyaslanamaz.

Ateş karıncaları hakkında pek çok araştırma yapılmıştır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Isırırlar, sokarlar ve sokmaları acı vericidir.

Bilim bize dışarıdaki karıncaları kontrol etme konusunda ne söylüyor? Karıncalardan kurtulmak için doğal ev ilaçlarına daha yakından bakalım.

Karıncalardan Doğal Yollarla Nasıl Kurtulunur, Bahçede, fotoğraf: Brian Mai

Bahçedeki Karıncalar

Onlardan nasıl kurtulacağımıza bakmadan önce, bahçede neden oldukları sorunu anlayalım.

Çoğunlukla karıncalar bahçede bir sorun değildir. Çok kuru yerler dışında bitkileri yemezler. Elbette, onları yarısı yenmiş bir çileğin üzerinde bulabilirsiniz, ancak başka bir şey o çileği biraz aldı ve karınca sadece kalan suların bir kısmını emiyor.

Yuva yaptıklarında toprağa çok fazla hava eklerler, bu da toprağın yüksekliğini artırabilir. Çimleri biçmeye çalışırken bu bir sorun olabilir, ancak çoğu durumda bu küçük bir rahatsızlıktır.

Karıncalar bitkilerinizi bile gübreler. Karınca dışkısının bitkiye besin sağladığı artık kanıtlanmıştır.

Ateş karıncaları ısırır ve sokar. Bunlardan kurtulmak kesinlikle mantıklıdır ve kimse evde karınca istemez.

Karıncalar, yuvalarını daha küçük bitkilerin veya kökleri karınca yuvasının ekstra havasına ve kuru koşullarına tahammül edemeyen bitkilerin altına inşa ederlerse bitkilere zarar verebilirler. Kaya bahçelerinde sorun olabilirler. Karıncalar bu bahçelerin kumlu toprağını severler ve bitkiler o kadar küçüktür ki onları öldürmek için fazla bir şey gerekmez.

Yaprak biti olan bitkilerin üzerinde karıncalar da bulabilirsiniz. Karıncalar aslında yaprak bitlerini yetiştirir ve onlardan bal özü alırlar. Aslında sorun karınca değil, yaprak bitleridir. Yaprak bitlerinden kurtulduğunuzda karıncalar genellikle bitkiyi rahat bırakırlar.

Karıncalar da bahçe için çok değerlidir. Birçok ölü böceği toplarlar ve toprağı havalandırırlar. Karıncaların bahçedeki değerini daha iyi anlamak için bkz. Süper Organizmanın Sırları .

Çoğunlukla karıncalar büyük bir sorun değildir ancak bazı nedenlerden dolayı bahçıvanlar onlardan kurtulmak ister. Bunun imkansız olduğunu anlamalısınız. Bahçenizdeki karıncaları öldürürseniz veya onları kovalarsanız, diğer karıncalar bahçenizi bulacak ve orada yaşamaya başlayacaktır. Karıncalardan kurtulmak asla gerçekleşmeyecek ve ateş karıncaları hariç, onlarla yaşamayı öğrenebilirsiniz.

Karıncalar Sadece Karınca Değildir

Bu başlık tam olarak doğru değil, karıncalar karıncadır, ancak birçok farklı karınca türü vardır. 22.000 kadar tür vardır ve yine de insanlar karıncalardan kurtulmak için ev ilaçlarından bahsettiklerinde, kontrol edilen karınca türünden nadiren bahsederler. Belirli bir karışım aslında belirli bir karınca türü üzerinde işe yarayabilir, ancak tam ayrıntılar olmadan, anekdot raporları çoğunlukla anlamsızdır.

Ateş karıncalarından sıkça bahsediliyor, ancak en az bir çevrimiçi tartışmada herhangi bir kırmızı karıncanın ateş karıncası olduğu düşünülüyordu ki bu doğru değil. Kaç bahçıvan ateş karıncasını gerçekten teşhis edebilir? Ben edemiyorum.

Ontario'da 5. bölgede yaşıyorum ve her zaman ateş karıncalarının yalnızca güney ABD gibi daha sıcak bölgelerde görüldüğünü düşünmüşümdür. Ontario'da bile ateş karıncalarımız olduğu ortaya çıktı, ancak bunlar güney ABD'de bulunan ateş karıncalarıyla aynı değil mi yoksa bu sadece bir efsane mi? Bu konuda daha fazla bilgi başka bir yazıda.

Tüm bunlar neden önemli?

Bilimsel çalışmalar ve hükümet raporları dışında, karınca türünden nadiren bahsedilir. Bir tür karınca için kullanılan bir ilacın diğer tüm türler üzerinde işe yaradığını varsayamayız. Bu da bu incelemede herhangi bir sonuca varmamı zorlaştırıyor. Tartışılan karınca türünü biliyorsam, bundan bahsedeceğim. Bilmiyorsam, onlara sadece karınca diyeceğim. Yapılan herhangi bir test sadece birkaç tür üzerinde yapılmıştır.

Karıncalar için Doğal Ev Çözümleri

Sadece bir Facebook Grubu tartışmasında, karıncalar için 20 farklı ev ilaçlarından bahsedildi. Bunların hiçbirinin işe yaradığını gösteren destekleyici kanıtlar yoktu. İşte liste.

 • mısır unu
 • bulaşık sabunu
 • kahve telvesi
 • nematodlar
 • nane yağı
 • diyatomlu toprak
 • tarçın
 • kaynayan motor yağı
 • sirke
 • defne yaprağı
 • tebeşir tozu
 • kadife çiçeği
 • sedir malç
 • tuz
 • kabartma tozu
 • mısır nişastası
 • bitki frenk soğanı
 • bitki sarımsak
 • kaynar su
 • salatalık kabukları

Bunlardan bazıları sadece karıncaları bahçenizden kovalarken bazıları da onları gerçekten öldürecektir ya da öyle iddia edilmektedir.

Çoğu işe yaramasa da, yukarıdaki çözümlerden birini kullanmış ve işe yaradığına yemin eden birini bulmakta sorun yaşamazsınız. Neden mi?

Bazı durumlarda karıncalar birkaç metre uzağa, daha az görünür bir noktaya taşınır ve bahçıvan onların gittiğini düşünür. Bazı karıncaların yuvalarına birden fazla girişi vardır. Bir açıklıkla oynarsanız veya oraya hoşlanmadıkları bir şey koyarsanız, sizi kandırıp başka bir girişi kullanırlar.

Bir ev sahibinin yuvadaki karıncaların öldürüldüğünü teyit etmesi neredeyse imkansızdır, ancak bunu her zaman iddia ederler. Birkaç ölü karınca görmek hiçbir şeyi kanıtlamaz. Yuvayı öldürmek için tüm kraliçeleri öldürmeniz gerekir. Bunu kanıtlamada iyi şanslar.

Diyatomlu Toprak Karıncaları Öldürür mü?

Diyatomlu toprak (DE), deniz diyatomlarının iskelet kalıntılarıdır. Aşındırıcıdırlar ve kurutma özelliğine sahiptirler. Böcekler için tehlikeli olmalarının nedeni de bu kurutma özelliğidir. Böcekler vücutlarına mumsu maddeler salgılayarak hidratlı kalırlar. DE bu maddeleri emer, böcek kurur ve ölür.

DE ile ilgili sorunlardan biri sadece kuru iken işe yaramasıdır. Islanırsa artık işe yaramaz. Islak DE kurursa tekrar aktif hale gelir.

DE'nin işe yaraması için, karıncaların onunla temas edeceği bir yere koymanız gerekir. Yuva açıklıklarına toz haline getirmek işe yarar. Karıncalar daha sonra onu yuvanın derinliklerine taşır ve burada diğer karıncaları etkiler.

DE ateş karıncaları üzerinde işe yarar mı? "Höyüklere toz veya su süspansiyonu olarak uygulanan bahçe tipi DE, karınca kolonilerini hareket ettirebilir, ancak muhtemelen onları ortadan kaldırmaz." DE bazı karıncaları öldürür, ancak bir yuvadaki karıncaların hepsini öldürmez.

Boraks Karıncaları Öldürür mü?

Boraks karıncalar için oldukça zehirlidir. Kokusunu ya da tadını alamazlar. Şeker ile karıştırıldığında, karıncalar şeker ile birlikte yuvaya geri götürür, larvalara ve kraliçeye yedirir. Zamanla bor zehirlenmesinden ölürler.

Boraks ayrıca çeşitli ticari karınca ürünlerinde aktif bileşen olarak kullanılır.

Tanıtılan çok sayıda ev ilaçları vardır ve bazıları oldukça karmaşıktır ve tamamen gereksiz olan diğer bileşenleri içerir. En basit formül boraks ve şekeri 50/50 karıştırmak ve bir yuvanın yanına yerleştirmektir. Sıvı bir form istiyorsanız bunu suda da çözebilirsiniz. Bazı formüller daha az boraks kullanır.

Boraks, hem bitkiler hem de hayvanlar için toksik olan bir element olan bor içerir ve bitkilerin yakınındaki toprağa çok fazla koymak onları öldürebilir. Boraks uzun yıllardır temizlik maddesi olarak kullanılmaktadır, bu nedenle insanlar için nispeten güvenlidir, ancak sizin, çocuklarınızın veya evcil hayvanlarınızın onu yemediğinden emin olun.

Mısır Unu Karıncaları Öldürür mü?

İddia şöyle: Yuvanın yakınına mısır unu koyun. Karıncalar mısır ununu yiyecek ve midelerine girdikten sonra suyu emecek, genişleyecek ve karıncalar havaya uçacak.

Güzel hikaye ama tamamen saçmalık.

Öncelikle, yetişkin karıncalar katı gıda yemezler. Asla mısır unu yemezler. Ayrıca, mısır unu hiçbir böceği, hatta sümüklü böcekleri bile havaya uçurmaz.

Karıncalar biraz mısır unu toplayabilir ve katı yiyecekler yiyebilen larvaları beslemek için yuvaya götürebilir. Larvalar daha sonra sindirilmiş mısır ununu sıvı formda kusar ve yetişkinler bunu yer. Mısır unu aslında karıncalar için iyi bir besindir.

Bu efsane nasıl başladı? Sadece tahmin ediyorum, ama mısır unu kimyasal karınca yemlerinde sıkça kullanılır. Karıncalar mısırı sever, bu yüzden mısır ununu böcek ilacıyla birlikte yuvalarına geri götürürler. Böcek ilacı daha sonra onları öldürür.

Karıncaları yuvalarında, sıcacık bir şöminenin başında otururken ve onları mısır unuyla besleyen insan bahçıvanlara kahkahalarla gülerken hayal edin.

Nematodlar Karıncaları Öldürür mü?

Nematod içeren ticari ürünler vardır ( Steinernema carpocapsae veya Steinernema feltiae) "yuvalardaki genç karınca larvalarına saldırıp öldürdüğünü ve yetişkin karıncaları tedavi edilen alanlarda yeni yuva yapmaktan alıkoyduğunu" iddia etmektedir.

Florida Üniversitesi, Uzatma Ofisi, "sahadaki ateş karıncası popülasyonlarını veya ateş karıncası kolonilerini gerçekten azaltmada etkili oldukları kanıtlanmamıştır. Herhangi bir nematod türünün ithal ateş karıncası kolonilerini kontrol etmede etkili olduğunu belgeleyen güvenilir bilimsel kanıtlardan haberdar değiliz. Bu nematodlar laboratuvarda tek tek karıncaları öldürebilir, ancakSaha denemelerinde, karınca kolonileri nematodlara genellikle hareket ederek, bazen de bu süreçte kolonileri bölerek yanıt vermektedir." Fidanlık saksılarında test edildiğinde, nematod ateş karıncalarını kontrol etmede etkisiz kalmıştır ve bu rapor şu sonuca varmıştır: "Bugüne kadar test edilen türler, tedavi edilen tümseklerdeki karıncaların geçici olarak tedavi edilen tümsekten uzaklaşmasına neden olmuştur, ancak çok az koloni gerçekten ortadan kaldırılmıştır."

Bu tür ürünleri satan iki şirketle temasa geçtim ve iddialarını destekleyen araştırmaları istedim. Biri hiç yanıt vermedi, diğeri ise şunları söyledi: "Bu ürün karıncaları öldürmez, onları tahriş eder, böylece uzaklaşırlar. Ne yazık ki ilk uygulamayı yapana kadar ne kadar uzaklaşacakları bilinmez ve karıncalar gidene kadar her dört haftada bir tekrar uygulama gerekir", ancakhiçbir araştırma yapmadı.

Nematodların karınca kontrolü için çok az test edildiği görülüyor ve ürün tedarikçileri iddialarını destekleyecek hiçbir araştırma sunmuyor. Karıncalar için Entegre Zararlı Yönetimi (IPM) prosedürlerinin hiçbirinde nematod kullanımından bahsedilmiyor bile.

Nematodları uygulamak için onları sulamanız gerekir. Bu, çim tabakasının hemen altında yaşayan kurtçuklar için iyi çalışır, ancak onları bir karınca yuvasının dibine ulaşacak şekilde sulamaya çalışmak pek olası değildir.

Kaynar Su Karıncaları Öldürür mü?

Birçok kişi bir karınca yuvasına kaynar su dökmenin onları öldüreceğini iddia eder. Gerçek şu ki, karınca yuvaları toprağın çok derinlerine kadar inebilir, ateş karıncaları için 6 ft (2 m) kadar. Bir yuvaya ilk rahatsızlık verildiğinde, kraliçe yuvada daha aşağıya taşınır. Kaynar su ona ulaşıp onu öldürmedikçe, yuva hayatta kalacaktır.

Uzmanlar ateş karıncaları üzerinde kaynar su kullanımı hakkında şunları söylüyor: "1-2 galon çok sıcak ila kaynar su, TAZE ateş karıncası tümseklerini %60 oranında öldürecektir. Bitkileri pişirmemeye dikkat edin!" Florida Üniversitesi şöyle diyor: "Haşlama suyu (190ºF-212ºF) tümsekler (ateş karıncaları) üzerinde %20-%60 oranında eliminasyon başarısı ile kullanılmıştır. En az 3 galonu yavaşça tümseğin üzerine dökün, dikkatli olunBir tümseğe ulaşıp kraliçe ve yavruları öldürmek için birkaç uygulama gerekebilir. Sıcak su tümseğin yakınındaki bitkilere zarar verebilir."

Yeni yuvalarda bazı zamanlar işe yarıyor, ancak çok fazla su kullanmanız gerekiyor.

Karınca yuvaları büyüdükçe ve derinleştikçe kaynar suyun etkisi azalır ve sadece yuvanın bitkilerin yakınında olmadığı durumlarda bir seçenek haline gelir.

Kahve Telvesi ve Karıncalar

Hem benim hem de Texas AgriLife Extension'da entomolog olan Dr. Wizzie Brown'ın deneyleri kahve telvesinin karıncaları etkilemediğini gösteriyor.

Nane bitkisini seven karıncalar

Nane Karıncaları Öldürür mü?

Karıncalar nane yapraklarının üzerinde geziniyor

Nane ve diğer aromatik bitkiler karıncaları kontrol etmek için sıklıkla tavsiye edilir.

Bahçıvanlar, nane bitkilerinin hemen altında karınca tepeleri oluştuğunu bildirdiler - bence bu çok anlamlı. Ayrıca nanenin karıncalar üzerindeki etkisini daha ayrıntılı olarak inceledim ve kesinlikle hiçbir etki bulamadım. Aslında, karıncalar nanenin her yerinde dolaşmaktan hoşlanıyor gibi görünüyor.

Tarçın Karıncası Mücadelesi Ne Olacak?

Tarçın her türlü haşereyi tedavi eder ve antifungal özellikleri hakkında tam bir rapor hazırladım ve çoğu insanın "gerçek" tarçını satın almadığını keşfettim. Daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz: Tarçın - Fidelerdeki Kurumayı Durdurur mu?

Texas AgriLife Extension'da entomolog olan Dr. Wizzie Brown da tarçını ateş karıncaları üzerinde test etmiş ve herhangi bir etki bulamamıştır.

Tarçın uçucu yağı test edildi ve sadece karıncaları kovmakla kalmayıp aynı zamanda öldürdüğü de bulundu, bu da bazı bahçıvanların tarçının işe yaradığını düşünmesine yol açmış olabilir. Bilimsel sonuçların bu tür yanlış kullanımı yaygındır. Araştırma sadece tarçının çok konsantre bir formu olan uçucu yağları inceledi ve tüm bu çalışma laboratuvarda yapıldı. Hiçbir saha testi yapılmadı. Bu araştırma ilginç olmasına rağmen,tarçın tozunun sahada nasıl çalıştığı hakkında bize hiçbir şey söylemiyor.

Karıncalar ve Uçucu Yağlar

Uçucu yağlar, konsantre bir biçimde çeşitli kimyasallar içeren bitki özleridir. Bunları kullanmanın cazibesi, doğal olmaları ve muhtemelen insanlar için diğer pestisitlerden daha az toksik olmalarıdır.

Araştırmalar, çeşitli yağların ateş karıncalarının beslenme davranışını yavaşlattığını veya yiyeceğe gönderilen işçi sayısını azalttığını bulmuştur, ancak bu etkiler kısa sürelidir ve koloninin hareket etmesine veya ölmesine neden olmaz.

Arjantin karıncaları üzerinde yapılan bir laboratuvar çalışması, uçucu yağların karıncaları caydırdığını, ancak etkisinin kısa süreli olduğunu ortaya koymuştur.

Bu yağların elde edildiği bitkilerin karıncalar üzerinde herhangi bir etkisi olduğunu varsaymak yanlış olur.

Nane yağı Facebook'ta önerilen çözümlerden biriydi, ancak uygulama için herhangi bir formül verilmedi. Testler %1'lik bir çözeltinin karıncaları caydırabileceğini gösterdi, ancak haftalık olarak uygulanması gerekiyor.

Narenciye yağı özütünün de yuva ilacı olarak işe yaradığı gösterilmiştir (tümsek başına 1,5 fl oz Portakal Yağı ve 3 fl oz Dawn® Sabunu/ gal su).

Aspartam Karıncaları Kontrol Edebilir mi?

Efsaneye göre yuvanın üzerine aspartam içeren bir tatlandırıcı koyarsanız karıncalar ölür (bunun için Laidback Gardener'a teşekkürler).

2006 yılında Spoof News, aspartamın karıncalar üzerindeki toksisitesini detaylandıran bir makale yayınladı, FDA Aspartamı Karınca Zehri Olarak Onayladı "Bu pislik (aspartam) karıncaları öldürüyor. Marangoz karıncalar, gümüş balıkları, hamam böcekleri ve aslında neredeyse her şey üzerinde işe yarıyor."

Makale, "Yukarıdaki hikaye bir hiciv ya da parodidir. Tamamen hayal ürünüdür" şeklinde sona eriyordu, ancak bu internet tanrılarının efsaneyi yaymasını engellemedi ve çok sayıda site ve gazete hala aspartamın karıncaları öldürdüğünü iddia ediyor.

Bu parodiden ortaya çıkan efsanevi makaleler oldukça eğlenceli - eğer bu kadar üzücü olmasaydı. İşte bir tanesinin söylediklerine bir bakış.

Nasıl Çalışır: Aspartam bir nöropoison'dur. Büyük olasılıkla karıncaları sinir sistemlerine müdahale ederek öldürür. Kalplerini durdurmak gibi doğrudan olabilir veya tat alma duyularını öldürmek gibi daha ince bir şey olabilir, böylece neyin yenilebilir olduğunu anlayamazlar veya koku alamazlar, böylece izlerini takip edemezler veya koloni üyelerini yanlış tanımlarlar, böylece birbirleriyle savaşmaya başlarlar.ölmelerine neden olur, sadece birçok karınca türü için onları hızlı ve etkili bir şekilde öldüreceğini bilin.

Bu paragraftaki bilgilerin hiçbiri orijinal spekülasyonda yer almamaktadır - hepsi uydurma saçmalıklardır. Aspartam karıncaları öldürmez veya caydırmaz.

Karıncaları Öldürmek için Karıncaları Kullanın

Bu çoğunlukla ateş karıncaları için tavsiye edilir. Bir yuvadan karıncaları alın ve kurtulmaya çalıştığınız yuvaya bırakın. Karıncalar savaşır ve birbirlerini öldürür - sorun çözülür.

Karıncalar yuvalarını savunurlar, ancak sadece bir kraliçeleri varsa. Birçok yuvada birden fazla kraliçe vardır ve bunlar poligin koloniler olarak bilinir ve başka bir koloniden gelen karıncalarla savaşmazlar. Bu yüzden bu karınca taşıma yöntemi etkili değildir.

Yuvaları fiziksel olarak rahatsız etmek de onlardan kurtulmayı sağlamaz, ancak karıncaların başka bir yerde yuva yapmasını sağlayabilir.

Bir Karınca Yuvasının Neye Benzediğini Hiç Merak Ettiniz mi?

Karıncaları Kontrol Etmeyen Şeyler

İnsanlar bir şeyler uyduruyor ya da bazı gerçekleri duyuyor ve yanlış yorumluyor gibi görünüyor. Net sonuç, çoğu ev ilaçlarının işe yaramadığıdır ve bu aynı zamanda DIY karınca kontrolü için de geçerlidir. Bunların hiçbirinin bilimsel desteği yoktur: bulaşık sabunu, sirke, defne yaprağı, tebeşir tozu, kadife çiçeği, sedir malç, tuz, kabartma tozu, mısır nişastası, frenk soğanı, sarımsak, salatalık kabuğu, kulüp soda, odun külü, karıncaları kürekleBunlar için bilimsel bir destek bulursanız, yorumlarda bana bildirin.

Karıncalar Nasıl Kontrol Edilir

Ne işe yarıyor?

Birinci adım, karıncaların gerçekten bir sorun olup olmadığına karar vermektir. Bahçede onlardan kurtulmanız pek mümkün değildir.

Kontrol edilmeleri gerekiyorsa, aşağıdakiler bir dereceye kadar işe yarar.

 • Diyatomlu Toprak
 • Boraks
 • Nane Yağı
 • Narenciye yağı

Peki ya ticari ürünler? Florida Üniversitesi bu konuda şunları söylemiştir: "Piyasada bulunan organik ürünler borik asit veya diyatomlu toprak gibi maddeler içeren karıncaları öldürebilir, ancak tüm kolonileri öldürme etkinlikleri tutarlı bir şekilde kanıtlanmamıştır."

Her durumda, bu tedavilerin bahçenize her yeni karınca geldiğinde tekrarlanması gerekir. Belki bir karıncayiyen dışında hiçbir şey karıncaları bahçeden uzak tutamaz.

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.