Abundant Edge ile Podcast - Doğal Göletler İnşa Etmek

 • Bunu Paylaş
Lynn Blair

İçindekiler

Abundant Edge'den Oliver M. Goshey, kısa bir süre önce benimle Kendi Göletinizi Neden ve Nasıl İnşa Etmeniz gerektiği konusunda bir röportaj yaptı. Doğal göletlerin permakültür ve doğal yaşama doğru ilerlemeye nasıl uyduğunu tartıştık. Doğal bahçeler ve vahşi yaşamı bahçeye çekme fikri iyi nedenlerden dolayı çok popüler hale geliyor ve doğal bir gölet bu tür bahçelere mükemmel bir katkı sağlıyor.

Röportajda aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok konuyu tartıştık:

 • Vahşi yaşamı çekmek
 • Doğal bir görünüm için tasarım
 • Pompa olmadan yosun tutma
 • Doğal göletler suyu nasıl temiz tutar?
 • Bitki raflarının önemi
 • Balıkların bakımı ve balık atıklarının yönetimi
 • Kimyasallar ve su testi neden gerekli değildir?
 • Su geçirmez hale nasıl getirilir - astar vs kil astarlı
 • Koi balıklarının bakımı
 • Bir şelale için doğru boyutta pompa seçimi
 • İnşaat sürecinin planlanması

Abundant Edge podcast'ini şimdi dinleyin

Diğer podcastleri görmek için tıklayın

Bereketli Kenar

Abundant Edge, el sanatları aracılığıyla yenileyici bir gelecek yaratmaya kendini adamış, sürekli büyüyen bir inşaatçı, tasarımcı ve zanaatkâr grubudur. Vizyonlarımızda iyimser, işlerinde pragmatist olan bu grup, işbirliği yoluyla kişiselleştirmeye ve zarif tasarım yoluyla mükemmelliğe değer vermektedir.

Misyonları, müşterilerinin ihtiyaçlarına, isteklerine ve hedeflerine mükemmel bir şekilde uyan güzel ve sağlıklı yaşam ortamları yaratmak ve aynı zamanda hepimizin paylaştığı çevreyi iyileştirmek için çalışmaktır. Bol bir gelecek inşa etmenin, bu gezegendeki tüm yaşam için bol bir geleceğe yönelik adımları içerebileceğine inanıyorlar. Daha sağlıklı, yenileyici bir yaşam tarzına doğru atmak istediğiniz adım ne olursa olsun, onlaryardım etmek için orada

Abundant Edge podcast'ini şimdi dinleyin

Diğer podcastleri görmek için tıklayın

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.