Akasma Köklerinin Serin Tutulması Gerekmez

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Hemen hemen her kitap ve web sitesi Clematis köklerini serin tutmanızı söyler. Kökleri gölgelenecek şekilde dikmek bir bahçe efsanesidir! Clematis köklerinin diğer uzun ömürlü bitkilerinizden daha serin olması gerekmez.

Akasma köklerini serin tutun

Akasma Köklerini Serin Tutun

Kaliforniya'daki ticari yetiştiriciler, siyah saksılarda yere oturtarak yabanasması yetiştirirler. Eğer ısı bir sorun olsaydı, siyah saksı kullanmazlardı ve yabanasmasını bir şekilde gölgede bırakırlardı.

Çok sıcak bir kök bölgesi sağlayan kaplarda giderek daha fazla akasma yetiştirilmektedir.

Bir Açıklama:

Anlaşılması gereken ilk şey, tüm bitki köklerinin serin olmayı sevdiğidir. Sıcak bir günde serin toprak bulmak için çok kısa bir mesafe kazmanız yeterlidir - bitki kökleri bunu sever.

Akasma solgunluğunun bitkiyi öldürmemesi için akasmaların çoğu bitkiden daha derine dikilmesi gerekir. Kuzey iklimlerinde taç kısmı toprak yüzeyinin birkaç santim altına dikilmelidir. Bu, köklerin daha da derinde olduğu anlamına gelir ve böylece doğal olarak tercih ettikleri serin toprağı elde ederler.

Pek çok kaynakta, akasmaları serin tutmak için tabanlarına başka bitkiler dikilmesi önerilmektedir. Bu iyi bir fikir değildir. Diğer bitkiler tacı çok ıslak tutarak çürümeye yol açabilir. Daha da önemlisi, diğer bitkiler kök alanı için akasma ile rekabet edebilir ve bu asla iyi bir şey değildir.

Akasmalarınızı derine dikin ve onlara yer açın. Bitkinin etrafını malçlamak faydalı olacaktır.

Referanslar:

1) Akasma Hakkındaki En Uzun Masalı Çürütmek: //secure.clematisqueen.com/content/debunking-tallest-tale-about-clematis

2) Fotoğraf Kaynağı: Dietmut Teijgeman-Hansen

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.