Kahvedeki Kimyasallar

  • Bunu Paylaş
Lynn Blair

Bir önceki yazımda Kimyasal Korkusu Kimyasallar hakkında bazı temel kavramları tartıştım. Sizi çoğu kimyasalın size zarar vermeyeceğine ikna etmeye çalıştım.

Birçoğunuzun hala şüpheci olduğunu biliyorum, bu yüzden aşağıdakileri göz önünde bulundurun.

Kahve - sağlıklı bir gıda mı?

Kahvedeki Kimyasallar

Kahve, birçoğu kimyagerler tarafından henüz tanımlanmamış binlerce kimyasal madde içerir. Kavrulmuş kahvedeki doğal kimyasalların sadece %3'ü kanserojenlik açısından yeterince test edilmiştir (yani kansere neden olup olmadıkları). Kahvenin zararlı olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur; aslında son çalışmalar kahvenin bazı hastalıkları önlemeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. İşte binlerce bilinmeyen kimyasalın bulunduğu bir durumvarlar ve bize zarar vermiyorlar.

Bruce Ames'e göre, kahvede Asetaldehit, benzaldehit, benzen, benzofuran, benzo(a)piren, kafeik asit, katekol, 1,2,5,6-dibenzantrasen, etanol, etilbenzen, formaldehit, furan, furfural, hidrojen peroksit, hidrokinon, izopren, limonen, 4-metilkatekol, stiren, toluen, ksilen dahil olmak üzere 21 bilinen kanserojen madde bulunmaktadır.liste - kahve içer miydiniz? Benzen, formaldehit ve toluen gibi bilinen tehlikeli kimyasalları içeren herhangi bir şey içer miydiniz? Asla - ama siz içiyorsunuz.

Kahve içmek güvenlidir:

- Bu kimyasalların seviyeleri çok düşüktür

- Bunlar gibi kanserojen maddeler yediğimiz birçok taze gıdada bulunur

- Kahvenin aslında bizim için sağlıklı olabileceğini gösteren pek çok çalışma var.

Yukarıda belirtilen kanserojenlerin zararlı olduğuna ve yüksek dozlarda kansere neden olabileceğine şüphe yoktur. Ancak doğada bulunan çok düşük miktarlarda zararlı olduklarına dair hiçbir kanıt yoktur.

Bu serinin bir sonraki yazısı, Doğal Pestisitler yuttuğumuz pestisitlerin gerçek seviyelerine bakacak - veriler sizi şok edecek ve kimyasallar hakkındaki düşüncelerinizi değiştirecek.

Referanslar:

1) Fotoğraf Kaynağı: Dan Lacher

Lynn Blair tutkulu bir bahçıvan, yazar ve doğa tutkunu. Kendi gelişen bahçesiyle ilgilenme konusunda uzun yıllara dayanan deneyimiyle, bahçeciliğin inceliklerine ve zevklerine dair derin bir anlayış geliştirdi. Lynn'in bitkilere olan sevgisi çocukluğunda başladı; büyükannesinin yemyeşil bahçesini keşfederek ve farklı çiçek ve bitki türlerini öğrenerek sayısız saatler geçirdi.Kırsal kesimdeki küçük bir kasabadan gelen Lynn'in doğayla olan bağlantısı, yazıları için sürekli bir ilham kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir bahçecilik uygulamaları konusundaki bilgisini daha da derinleştirerek çevre çalışmaları alanında diploma aldı. Lynn, bahçe işlerinin tedavi edici faydalarına inanıyor ve hızlı tempolu, betonla dolu hayatlarımızda yeşil alanların önemini savunuyor.Lynn, blogu aracılığıyla uzmanlığını, ipuçlarını ve içgörülerini bahçe meraklılarıyla paylaşmayı amaçlıyor. Organik bahçecilik yöntemlerinden bitki tanımlamaya, büyüleyici peyzaj tasarımlarına kadar çok çeşitli konuları ele alıyor. Lynn'in yazıları, sıcak ve ilgi çekici tarzıyla öne çıkıyor ve blogunu her düzeydeki bahçecilik uzmanlığındaki okuyucular için keyifli ve eğitici bir deneyim haline getiriyor.Lynn dizlerine kadar toprağa gömülmediği veya klavyesinde yazı yazmakla meşgul olmadığı zamanlarda yerel botanik bahçelerini, yürüyüş parkurlarını keşfederken veya onu çevreleyen doğal güzellikleri fotoğraflarken bulunabilir. Onun misyonubaşkalarına doğayla yeniden bağlantı kurmaları için ilham vermek, her seferinde bir bitki.